• dab janusz kolumna 1 wiosna
  • dab janusz kolumna 2 lato
  • dab janusz kolumna 3 jesien
  • dab janusz kolumna 4 zima
  • slide1
  • slide2
  • slide3
  • img1
  • img2
  • img4

Wyniki konkursu Drzewo Roku 2024 Klubu Gaja: Dąb Janusz zajmuje 6. miejsce dzięki wsparciu mieszkańców!

Z radością informujemy, że nasz Dąb Janusz zajął 6. miejsce w tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja, zdobywając 2 863 głosy! Ten wynik jest dla nas ogromnym osiągnięciem i świadectwem zaangażowania oraz determinacji naszej społeczności.

Tegoroczną edycję konkursu wygrał buk purpurowy Serce Wzgórz Dalkowskich, zdobywając 10 521 głosów internautów. Ten imponujący, 300-letni okaz rośnie w zabytkowym parku przy XVI-wiecznym pałacu w Dalkowie, w gminie Gaworzyce, województwo dolnośląskie. Legenda głosi, że drzewo to spełnia marzenia – turyści często wrzucają do jego dziupli łupinki bukowe z własnymi życzeniami. W lutym 2025 roku buk będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku!

Przez cały czerwiec trwało głosowanie internautów na Drzewo Roku 2024. W plebiscycie wzięło udział 16 najciekawszych drzew z całej Polski, wybranych przez jury z ponad 40 zgłoszeń, które napłynęły na konkurs Klubu Gaja. To drzewa szczególnie doceniane i lubiane przez społeczności lokalne, a także ważne elementy naszego dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego.

Po emocjonującej rywalizacji, zwycięzcą został Buk Serce Wzgórz Dalkowskich z 10 521 głosami internautów. Na drugim miejscu, z 10 127 głosami, uplasował się ponad 300-letni Platan Miłości w Targoszynie w gminie Mściwojów, województwo dolnośląskie. Podium zamyka 350-letni Dąb Robert z Warszawy, który zdobył 6 102 głosy. Łącznie, internauci oddali 43 223 ważnych głosów.

Jednak to Dąb Janusz przyciągnął szczególną uwagę naszej lokalnej społeczności. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców oraz sympatyków, Dąb Janusz zdobył 2 863 głosy i zajął 6. miejsce w konkursie. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali swoje głosy na Dąb Janusz. Wasze wsparcie i determinacja były dla nas niezwykle motywujące. Dziękujemy również tym, którzy wspierali Stowarzyszenie Nasza Kolumna w zachęcaniu do głosowania i promowaniu naszego drzewa, a także przekazali na ten cel swoje zdjęcia.

To wspólne przedsięwzięcie zintegrowało naszą społeczność i pokazało, jak wiele możemy osiągnąć, działając razem. Dzięki Waszym wysiłkom, zdjęciom i pozytywnemu nastawieniu, udało nam się promować nasze lokalne dziedzictwo przyrodnicze i historyczne.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos, za każdą formę wsparcia i zaangażowanie.

Z wyrazami wdzięczności,

Stowarzyszenie Nasza Kolumna

Janusz 202 20wiosna 20poziom nasza kolumna Janusz 203 20lato 20poziom nasza kolumna
Janusz 204 20jesie C5 84 20poziom nasza kolumna Janusz 201 20zima 20poziom nasza kolumna